مراحل تولید پیچ ام دی اف ( mdf )

عملیات شکل دهی مفتول طی چند مرحله انجام می شود و به همین دلیل مراحل کاری در ماشین های پیچ زنی اهمیت پیدا می کند . دستگاه هایی که پیچ ام دی اف تولید می کنند از سه بخش تولید بدنه و شیار و رزوه زن تشکیل می شود . پیچ بعد از تولید باید توسط دستگاه و واحد های جداگانه آبکاری و سخت کاری شود . ضمنا این دستگاه توانایی تولید پیچ هایی به سایز 1.6 سانتیمتر تا 6 سانتیمتر داشته و ضخامت همه این پیچ ها 4 سانتیمتر می باشد .

پروسه تولید پیچ ام دی اف ( mdf )

پروسه تولید پیچ ام دی اف در واقع یك فرایند پرس کردن است كه طی آن مفتول که به آن 1021 نیز گفته می شود و ماده اصلی تولید پیچ است ، طی چند ضربه شكل نهایی را به خود می‌گیرد.

عملیات فرم دهی مفتول توسط قالب های مخصوص این كار صورت می پذیرد و معمولاً بخشی از مفتول كه درنهایت ساقه های پیچ خواهند شد، توسط قالبهای ثابت فرم داده می‌شود و آن بخش از مفتول ها كه سر پیچ خواهند شد توسط قالبهای متحرك به شکل نهایی خود تبدیل می شوند .

برای اینکه بتوان پیچ نهایی را با مشخصات فیزیکی و مکانیکی خاصی تولید نمود باید با طبق فرایند مشخصی و نیرو و فشار معینی استاندارد سازی شود .

ماشین آلات تولید ام دی اف ( mdf )

ابتدایی ‌ترین انواع ماشین در تولید پیچ ام دی اف، نوع تك قالب است كه علارغم داشتن سیستم پیچیده و الگوهای خاص، به سادگی در تولید پیچ های ساده و پرچ ها و حتی میخ ها به کار گرفته می شود .

البته مثل اکثر صنایع این دستگاه ها وارداتی بوده و برای تعمیر و نگهداری آن نیاز به نیروهای متخصص و دوره دیده می باشد .


جهت خرید و فروش عمده انواع پیچ ام دی اف ایرانی و خارجی با ما تماس بگیرید:

مدیریت فروش : مهندس میثم بخشنده

موبایل : 09111263526 - 09362875724

ایمیل : qqwwe@gmail.com

تلگرام : گفتگوی مستقیم در تلگرام

آدرس : مازندران - قائمشهر - میدان جانبازان - دفتر فروش یکتا پیچ